فروشنده های خوب همیشه با مردم همدل هستند  و سئوکارهای باهوش و موتورهای جستجو یک هدف دارند و آن ارائه نتایج مناسب و مرتبط با جستجوی فرد جستجو کننده می باشد. به همین خاطر یک عنصر اساسی در ساخت یک استراتژی مناسب آنلاین در زمینه سئو و organic search، این است که مخاطب را بشناسید و با طرز تفکر آنها در رابطه با محصولی که ارائه می دهید آشنا شوید. سئوکار ها باید بدانند که موتورهای جستجو فقط یک ابزار هستند. استفاده از جعبه جستجو، خیلی متفاوت است با وارد کردن یک URL در نوار آدرس مرورگر، کلیک بر روی یک bookmark یا کلیک بر روی یک لینک برای رفتن به یک وب سایت. جستجو ها با "قصد" و نیت انجام می شوند. کاربر می خواهد اطلاعات خاصی را پیدا کند نه اینکه به طور اتفاقی در  یک سایت وارد شود. بخاطر این ویژگی، ترافیک جستجو برای فروشنده ها ارزش بیشتری نسبت به سایر ترافیک ها دارد.

یک مثال می زنم. ببینید در جستجوهای navigational کاربر جستجو را فقط با قصد رفتن به یک سایت خاص (در اینجا مثلا رجا) انجام می دهد. چون ممکن است مثلا آدرس سایت را فراموش کرده باشد. 

تبلیغات اینترنتی


ترافیک حاصل از این نوع جستجو برای آن برند خاص (مثلا رجا) خیلی ارزش بالایی دارد و به گوگل می فهماند سایت رجا از ارزش ویژه ای برخوردار است. ولی خب این نوع جستجو مشتریان جدیدی به سایت نمی آورد.

تبلیغات بنریدسته ها : سئو موتورهای جستجو
http://www.aparat.com/v/At0Kz

در این ویدئو در رابطه با استراتژی های بازاریابی آنلاین ( تبلیغات اینترنتی ) سخن گفته می شود و در آن به معرفی 4 روش برای بهبود بازاریابی آنلاین شما پرداخته می شود. اگر شما این استراتژی های قوی را بدرستی پیاده سازی کنید تاثیر بسزایی در کسب و کار شما خواهد داشت. تبلیغات بنری
 

این 4 مورد شامل : 

1- دریافت ایمیل کاربران 

2- تولید محتوای ارزشمند

3 - ساخت ویدئو

4- ترافیک ویدئو یوتیوب و آپارات


مشاهده ویدئو : 


<script type="text/JavaScript" src="https://www.aparat.com/embed/At0Kz?data[rnddiv]=14920937433048712&data[responsive]=yes"></script>
دسته ها :

فرض می کنیم شما یک سیستم و یا یک سایت دارید و می خواهید ترافیک (میزان بازدید) آن را افزایش دهید. روش های مختلفی برای افزایش ترافیک وجود دارد به طور مثال

و ..

این ها روش هایی است که به وسیله آن می توانید ترافیک به سایت خود را افزایش دهید و به آن بازاریابی اینترنتی می گویند.

بسته به اینکه از چه کسی بپرسید، بازاریابی اینترنتی می تواند معانی متفاوتی داشته باشد.

بازاریابی اینترنتی

به طور مثال یک تعریف از بازاریابی اینترنتی ، داشتن یک سایت و قرار دادن بنر در سایت های دیگر برای افزایش بازدید سایت می باشد.

از سویی دیگر شرکت های متعددی وجود دارند که به شما می گویند که یک شبه می توانید بازاریابی عظیمی برای خود داشته باشید و سعی می کند به شما یک نوع برنامه بازاریابی آنلاین بفروشند.این روزها بازاریابی اینترنتی در حال گسترده شدن است و عوامل مختلفی در بهبود آن دخیل هستند.

حتی اگر تجارت شما کاملا آنلاین است و یا نیمه آنلاین و یا کاملا آفلاین باشد تصمیم به استفاده از یک استراتژی بازاریابی آنلاین برای افزایش فروش، کاملا به خود شرکت بستگی دارد اما بازاریابی اینترنتی تقریبا در حال تبدیل شدن به بخش مهمی از استراتژی بازاریابی هر شرکتی می باشد.

حتی برای برخی از شرکت ها تنها نوع بازاریابی همین بازاریابی آنلاین است.

بازاریابی اینترنتی به جهت تحقق یک یا چند هدف که در زیر عنوان می شود به وجود آمده است:

  • پخش و گسترش پیام یک شرکت در رابطه با محصولات و خدماتی که به صورت آنلاین ارائه می دهد.
  • برای فروش محصولات یا خدمات یا فضای تبلیغ در سطح اینترنت
  • انجام یک سری تحقیق ها مثلا نیاز مشتریان، عوامل جذب مشتری و …

بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی شامل چند جز مختلف است:

ایجاد یک وب سایت

شامل متن، تصاویر و احتمالا صوت و تصویر جهت رساندن پیام شرکت به صورت آنلاین به مشتریان. وب سایت ها معادل اینترنتی بروشورهای آفلاین هستند و یکی از بهترین راه ها برای ایجاد یک هویت تجاری برای شرکتتان می باشد.

بازاریابی موتورهای جستجو

که به معنای بازاریابی وب سایت به صورت آنلاین به وسیله موتورهای جستجو از طریق بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) ،خرید تبلیغات کلیکی، و بک لینک می باشد.

بازاریابی ایمیلی

که یک روش برای توزیع اطلاعات راجع به یک محصول یا سرویس و یا دریافت فیدبک از مشتریان راجع به یک محصول یا سرویس از طریق ایمیل می باشد.آدرس ایمیل مشتریان بالفعل یا بالقوه هم می تواند خریداری شود و هم جمع آوری شود. که روش های متعددی برای این کار وجود دارد مثل گزینه اشتراک در خبرنامه سایت . ایمیل مارکتینگ معادل اینترنتی بازاریابی به صورت پستی (مستقیم) می باشد.

تبلیغات بنری

که به معنای قراردادن یک تصویر گرافیکی توصیف کننده محصول یا سرویس شما در سایت های پربازدید دیگر در ازای دریافت پول است.و معادل اینترنتی تبلیغات در روزنامه ها و مجلات می باشد.

بازاریابی وبلاگی

عمل نظر گذاری، ارائه پیشنهاد ها و انتقاد ها و یا اعلامیه ها در انجمن های گفتگو می باشد که یا می تواند از طریق وبلاگ خودتان یا با ارسال نظر در وبلاگ ها و انجمن های دیگر انجام گیرد.

بازاریابی محتوایی

به معنای نوشتن مطالب و مقاله های مرتبط با سرویس هایی که ارائه می دهید و پخش آن به صورت آنلاین می باشد .این کار باعث افزایش ترافیک بیشتر سایت شما می شود و کمک می کند پیام شرکت شما به گوش افراد زیادی برسد.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

شامل شبکه های اجتماعی مثل توئیتر، لینکداین ،فیسبوک و … می باشد.

همانطور که می بینید در بازاریابی اینترنتی بخش های مختلفی وجود دارد که در پست های بعدی راجع به تک تک آنها توضیح داده خواهد شد. با ما همراه باشید.

تبلیغات اینترنتی

دسته ها :

آدولف مرکل با سرمایه گذاری در صنعت داروسازی به ثروت میلیاردی خود دست پیدا کرد. برخلاف کشور ما، در بسیاری از کشورهای جهان، دارو با قیمتهای سرسام آوری به فروش می رسد. البته نباید کیفیت آنها را از نظر دور داشت. داروسازان کشورهای پیشرفته با مشکلات زیادی روبه رو هستند. همانطور که قیمت داروها در آن کشورها بالاست، شکایت هایی که ممکن است از آنها صورت پذیرد، میتواند باعث شکل گیری جبهه ای سنگین در رسانه ها علیه داروسازان شود. نمونه ای از این اعتراض، در آمریکا صورت گرفت که مربوط به قرصهای فلوکستین بود. والدین عدهای از افرادی که به افسردگی حاد دچار بودند، مدعی شدند که استفاده از قرصی های فلوکستین باعث افزایشی میل به خودکشی در فرزندان شان شده است. هرچند عدها ی دیگر از بهبود وضعیت فرزندان شان پس از استفاده از قرص های فلوکستین خبر دادند.

به هر صورت اگر «آدولف مرکل» آلمانی با سرمایه گذاری در صنعت داروسازی به ثروت میلیاردی دست یافته، حتماً کار طاقت فرسایی انجام داده است. صنعت داروسازی در عین سودآور بودن، حتی با یک خبر در رسانه ها، ممکن است دچار ضرر مالی شدیدی شود. چه بسا خبرهایی که درباره داروها داده می شود که صرفاً شایعه ای با هدف تخریب رقیب است. آدولف مرکل وقتی ۶۶ ساله بود، ۵۷ درصد شرکت Phoenix Pharmahandel AG را که در عرضه دارو در آلمان پیشگام است، در اختیار داشت. او همچنین تمام شرکت داروسازی Merckle Group را تحت مالکیت خود داشت. با این وجود این میلیاردر آلمانی تمام فعالیت اقتصادی و انرژی خود را صرف سرمایه گذاری در زمینه تولید دارو نکرد و مانند خیلی از میلیاردرها که فعالیتهای آنان کمتر ربطی به یکدیگر دارد، مرکلی نیز از این امر مستثنی نبود. او بخشی از ثروتش را صرف خرید سهام یک شرکت سیمان کرد. بخشی دیگری را در یک کمپانی مدیریت سرمایه گذاری به کار گرفت و قسمتی را هم در شرکتی که در تولید شکر فعالیت دارد، سرمایه گذاری کرد. این تناقض در سرمایه گذاری ها و فعالیتها حتی این شائبه را به وجود آورد که شاید او میخواهد با عرضه بیشتر شکر به مردم، آنها بیشتر به بیماری دیابت مبتلا شوند و آدولف بتواند بازار بهتری را برای عرضه داروهای ضد قند به دست آورد!

 تبلیغات بنری

آدولف مرکل

به هر حال شرکت داروسازی PHOENIX، توانست در اروپا رتبه دوم را به دست آورد. این شرکت مدعی است که در کشورهای آلمان، ایتالیا، مجارستان، جمهوری چک، اسلواکی، دانمارک، فنلاند و سوئد بازار دارو را در اختیار خود دارد. طبق آمار داده شده توسط مسؤلان PHOENIX این شرکت در ۱۹ کشور جهان قریب به ۱۲۲ مرکز توزیع محصولات دارویی دایر کرده است. مشتریان داروهای PHOENIX که داروهای آن را به طور عمده خریداری می کنند، نزدیک به ۴۲ هزار نفر هستند. در قاره اروپا نزدیک به ۱۷/۲۲۴ نفر برای داروسازی PHOENIX، مشغول به کار هستند. گردش مالی این شرکت طبق آمار داده شده توسط مسؤلان آن، ۱۶/۱۷ میلیارد یورو است. آدولف مرکل، بخش زیادی از موفقیت خود را مدیون پدرانش بود. چرا که انها این کار را در گذشته شروع کردند. داروسازی دیگر «ادولف مرکل» که با نام Merckle Group فعالیت می کند، بیش از ۱۲۵ سال است که در آلمان به تولید دارو میپردازد و نام Merckle در آلمان تقریباً با تولید دارو مترادف شده است. داروهای Merckle عموماً برای بیماران مبتلا به رماتیسم، درد مفاصل و همچنین کسانی که به امراضی دستگاه گوارش مبتلا هستند تولید می شود. داروهای این شرکت تقریباً به تمام نقاط جهان صادر می شود. Merckle، مواد اولیه خود را از هند و چین وارد و بخشی از تجهیزات خود را نیز از ایالات متحده خریداری می کند. همان طوری که تمام کارخانه داران و صاحبان صنایع مدعی هستند که تولیدات آنها بی نظیر است، شرکتهای تحت مالکیت” آدولف مرکل ” نیز مدعی هستند که بهترین داروهای جهان را برای بیماران تولید می که اما داروهای مرکل نتوانستند به داد خود وی برسند و بحران اقتصادی اخیر که در سال ۲۰۰۸ شروع شد، این میلیاردر آلمانی را وادار به خودکشی کرد. 

تبلیغات اینترنتی

پنجم ژانویه ۲۰۰۹ آدولف مرکل Adolf Merckle، میلیاردر ۷۴ ساله آلمانی که بحران جاری وی را دچار مشکلات مالی کرده بود، خودکشی کرد. در این هنگام او پنجمین میلیاردر آلمان به شمار می رفت. وی یک امپراتوری صنعتی را اداره می کرد که در آن یکصد هزار تن کار می کنند. فروش تولیدات کارخانه های او در سال ۲۰۰۸ اندکی بیش از ۴۱ میلیارد دلار بود. اشتباه مرکل ورود به معاملات سهام کارخانه پورشه – فولکس واگن بود که به او چهار صد میلیون دلار زیان وارد کرده بود. درآمد بدون زحمت معاملات سهام و اوراق بهادار در سالهای اخیر، که ارزش خرید و فروشی آنها را بدون هیچ منطقی و بی توجه به دارایی کارخانه و بنیاد و سطح بازده و درامد ان بالا میبرد، بسیاری را وارد این کار کرده بود که به سقوط ناگهانی انجامید. خودکشی آدولف مرکل نیز در نوع خود کم سابقه است. آدولف پس از این که شنید سهام کارخانه هایش باز هم شش و نیم درصد پایین رفته است، دچار افسردگی شدید شد و چند روز در این حالت بود تا این که پنجم ژانویه تصمیم خودکشی اش را در یادداشتی شرح داد. آن را در کشوی میزش گذاشت و با اتومبیل تا خط آهن بلوبورن Blaubeuren رفت و منتظر آمدن یک قطار شد و سپس خود را در معرض برخورد با آن قرار داد و به این ترتیب خودکشی کرد. آدولف دارای چهار فرزند است.

ثروت وی در سال ۲۰۰۸ معادل ۹/۲ میلیارد دلار براورد شده بود، به طوری که وی در جدول میلیاردرهای جهان رتبه ۹۶ را کسب کرده بود. او در فاصله یک سال ۳/۶ میلیارد دلار از دست داد. در سال ۲۰۰۷ سرمایه وی ۱۲/۸ میلیارد دلار محاسبه شده بود. آدولف مرکل در تاریخ هجدهم ماه مارس ۱۹۳۴ به دنیا امده بود.

منبع : کتاب سرگذشت مشهورترین میلیاردرهای جهان : علی محمد نجاتی


دسته ها :

زمان تنها منبعی است که مردم قادر نیستند آن را قرض بگیرند، بخرند یا با آن دادوستد کنند. انسان ها برای رسیدن به اهدافشان از زمان استفاده می کنند و هرکدام میزان متفاوتی را صرف این کار می کنند؛ اما به همهٔ افراد زمان یکسانی در هر روز تعلق می گیرد:  86400  ثانیه. توانایی شما در مدیریت این زمان، یکی از عوامل اصلی موفقیت یا شکست شما در زندگی است. اگر زمان زیادی را صرف نیاز، هدف یا موضوعی کنید، موفق می شوید. من در بسیاری از مقاطع زندگی برای پیروزی بر رقیبانم مجبور شدم زمان بیشتری را در مقایسه با آنها صرف دنیای تجارت کنم. مسلماً اگر زمان بیشتری را به کارتان اختصاص دهید، آدم موفقی در کارتان خواهید بود؛ اما در زندگی خصوصی بازنده خواهید شد. قهرمان واقعی کسی است که نبض زندگی خصوصی اش را به دست دارد و وقت کافی را صرف روابط حیاتی زندگی، رشد و کامیابی اش می کند. در این مجموعه پست، هر دو حوزه زندگی و کار را بررسی می کنیم. تبلیغات اینترنتی

آمادگی برای موفقیت

زمان تقسیم کنندهٔ بزرگی است؛ یعنی همه مالک میزانی مساوی از زمان هستند. شما قادر نیستید زمان بیشتری را برای خودتان تولید کنید؛ اما این قدرت را دارید که به بهترین شکل از آن استفاده کنید. شما میتوانید همهٔ  365 روز سال، هفت روز هفته و 24  ساعت روز خود را استفاده کنید و به نوعی بر روی آنها سرمایه گذاری کنید تا زندگی مفید و باارزشی داشته باشید و به موفقیتی که آرزویش را دارید برسید. تبلیغات بنری

خودشناسی

اگرچه تقریباً همه در روز زمان مساوی برای انجام کار دارند، عواملی که همه یکسان از آن بهره ندارند، منابعی ارزشمندی مانند: مهارت، هوش، پول، انگیزه، انرژی، شوق، نگرش و حتی ظاهر است. همهٔ این عوامل نقش مهمی در استفادهٔ بهینه از زمان دارد. پس هرچه بهتر خودتان، قوت ها و ضعف ها، اهداف، ارزش ها و انگیزه هایتان را بشناسید، بهتر زمانتان را مدیریت می کنید. تبلیغات تلگرام


این مبحث ادامه دارد.

منبع:  کتاب مدیریت موثر زمان برای دامیز - ترجمه سحر عزتیدسته ها :


شاخص معکوس

موتورهای جستجو محتوای خود را به صورت یک شاخص معکوس سازماندهی می کنند . یک شاخص معکوس

انواع اسناد وب را به صورت کلمه ای مرتب سازی می کند. وقتی در گوگل جستجو کنید و این عبارت را به شما نشان دهد: 1 از  143.000 وبسایت، به این معناست که در حدود 143.000 صفحه وب وجود دارد که کلماتی از جستجوی شما در آن وجود دارد یا لینک هایی دارند که به آن صفحات حاوی این کلمه کلیدی اشاره می کنند.  همچنین توجه داشته باشید که موتورهای جستجو تلفظ را ذخیره نمی کنند، فقط کلمات ذخیره می شوند.

در زیر یک مثال از یک شاخص معکوس و اینکه یک موتور جستجوی معمولی چگونه یک محتوا را طبقه بندی می کند آورده شده است. گرچه این یک ورژن خیلی ساده از واقعیت است، به هرحال منظور را می رساند. هر یک از جملات زیر را در محتوای یک صفحه منحصر به فرد تصور کنید:

آن سگ، آن گربه را خورد.

آن گربه، آن موش را خورد.


تبلیغات بنری


اشتباه دوم - مخدوش کردن وب سایت خود با گرافیک نامناسب، جاوا،موزیک وغیره

این اشتباه بسیار مهلک است. اگر در حال اجرای یک تجارت روی خط هستید، وظیفه اصلی وب سایت شما فروش خدمات و محصولات شما خواهد بود. هر چیزی ک که این تمرکز را برهم بزند باید کنار گذاشت.

مگر اینکه شما طراح گرافیک باشید وگرنه گرافیک های حجیک که بارگذاری آنها تا ابد طول خواهد کشید، هیج چیزی برای شما نخواهند فروخت وهمچنین جاوا که باعث از کارافتادن مرورگر بازدید کنندہ سایت شما می شود.

این مشکل درمورد خیلی از وصله های نرم افزاری (plug-in) صادق است. صدا وموسیقی در وب سایت شما؟ به هیچ وجه ! مگر اینکه فروشنده دیسک فشرده موسیقی باشید وگرنه صدا و موزیک وصله ناجوری برای وب سایت شما است. در این مورد جای بحث زیاد است ولی حداقل اینکه این فایلها به کندی بارگذاری می شوند و برای بازید کننده شما دردسر ایجاد خواهند کرد.

گرافیک های فانتزی، جاوا، وصله های نرم افزاری ، صدا و موزیک، هیج خاصیتی ندارند جز طولانی کردن زمان مشاهده وب سایت شما.

این حرف را از من قبول ندارید ؟ یک نگاه به ۱۰۰ وب سایت برتر دنیا بیاندازید. از سایت یاهو که عمومی تر و معروفتر وجود ندارد. آیا تا به حال هیچ بخش فانتزی جاوا دیده اید و یا تا به حال هیچ صدایی از این وب سایت شنیدہ اید؟


تبلیغات بنری

دسته ها :

اشتباه اول - استفاده از خدمات میزبانی وب ارزان یا رایگان

خیلی صریح در این مورد اعلام میکنم که شما مطلقا نمی توانید با تکیه بر خدمات میزبانی رایگان مثل geocities یا tripod وغیرہ، یک تجارت اینترنتی جدی راہ اندازی کنید. مطمئن باشید این روش جواب نخواهد داد. به قول معروف همان قدر که پول بدهید آش خواهید خورد. شما نمی توانید توقع خدمات مناسب و با کیفیت از این شرکتها را داشته باشید.

هیچ چیزی بدتر از این نیست که وب سایتی را که برروی سرورهای کند که ترافیک بسیار بالایی دارند، بازدید کنید. من نام هیچ شرکتی را نمی برم ولی برخی از این خدمات رایگان، واقعا بد هستند. وب سایت شما مهمترین سرمایه ای است که شما دارید و باید در نگاه اول، تأثیر خوبی بر بازدیدکننده بگذارد.

بعلاوه، هیچ چیز واقعا مجانی را نمیتوان یافت. وقتی شما خدمات رایگانی دریافت می کنید، مجبور خواهید بود که در بهترین نقطه وب سایت خود، تبلیغات شرکت میزبانی کننده وب سایت خود را قرار دهید. این موضوع اصلا مناسب نیست که در بهترین نقطه تجارت اینترنتی شما، تبلیغات خارج از کنترل شما ومتعلق به شرکت دیگری نمایش داده شود.

این روزها شما به راحتی میتوانید شرکت خوب میزبانی وب سایت با هزینه حدود ۵۰,۰۰۰ تومان در سال را پیدا کنید و اگر شما تصمیم ندارید این مقدار برای تجارت روی خط خود هزینه کنید، معلوم است که دراین راہ جدی نیستید... بسیاری از مشتریان بالقوہ شما بخاطر این موضوع از دست

خواهند رفت.

وقتی صحبت از میزبانی وب سایت است، موضوع ثبت دامنه اختصاصی پیش می آید. شما باید حتما برای تجارت اینترنتی خود یک نام دامنه اختصاصی ثبت کنید. این کار با هزینه حدود ۰۰۰ ۱۰ تومان در سال قابل انجام است . اگر برای پرداخت این هزینه برنامه ریزی نکرده اید چطور میخواهید مشتریان بالقوه به شما اعتماد کنند؟ تجارت اینترنتی خود را از نقطه شروع جدی بگیرید و در غیر اینصورت حتما شکست خواهید خورد. شرکت های ایرانی، ثبت نام دامنه ملی IR. را فراموش نکنند.

تبلیغات اینترنتی

برگرفته از کتاب ده اشتباه خطرناک در بازاریابی اینترنتی - محمود بشاش

X